Zmiana ustroju Warszawy – co sądzą mieszkańcy? Badanie Nowoczesnej.

Nowoczesna rozpoczyna badanie opinii mieszkańców Warszawy i podwarszawskich gmin, poświęcone ewentualnym zmianom w ustroju stolicy. W ciągu najbliższego tygodnia setki ankieterów zapytają obywateli o opinię. Badanie będzie również prowadzone online.

PiS zaproponował w ubiegłym tygodniu rozszerzenie stolicy o ponad 30 podwarszawskich gmin. – Zmiany te nie zostały skonsultowane ani z mieszkańcami, ani z władzami samorządowymi, złamano zasadę „nic o nas bez nas” – powiedział Paweł Rabiej, członek zarządu Nowoczesnej. Warszawscy posłowie Korneli Wróblewska i Zbigniew Gryglas przypomnieli negatywne stanowisko partii wobec „dekretu Sasina” oraz podkreślili, że tak poważne zmiany należy prowadzić po konsultacjach oraz oszacowaniu skutków regulacji. Posłowie Nowoczesnej odwiedzili w piątek podwarszawskie gminy, rozmawiając z samorządowcami o nastrojach obywateli.

– Nowoczesna zbada nastawienie Warszawiaków i mieszkańców podstołecznych gmin do propozycji. Zapytamy także o wiedzę na temat skutków powiększenia stolicy i ocenę poziomu działania samorządów – powiedział Sławomir Potapowicz, który pokieruje sztabem wyborczym partii w wyborach samorządowych.

Szczegółowe pytania w badaniu dotyczą m.in. oceny jakości usług samorządowych – komunikacji, inwestycji, dostępu do edukacji, transportu publicznego itp. oraz potencjalnego wpływu na nie poszerzenia stolicy. Badanie jest elementem dialogu prowadzonego przez władze Nowoczesnej z mieszkańcami stolicy i będzie prowadzone przez ankieterów i wolontariuszy Nowoczesnej. Wyniki ankiety zostaną zaprezentowane za tydzień.

Ankietę można również wypełnić online.

Ankieta dla mieszkańców Warszawy:

http://mysurveylab.com/pageTag/SurveyCampaign/cId/b962602ecf5e600c0f4547a35116e2c98a74766e2/

Ankieta dla mieszkańców podwarszawskich gmin:

http://mysurveylab.com/pageTag/SurveyCampaign/cId/562c4cf95ad7b3b6a8d2794e37acaf5a148fa66e3/

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?