#WeekendzN. Nowoczesna wychodzi do ludzi

„Weekend z Nowoczesną” – pod takim hasłem ankieterzy partii Ryszarda Petru będą co miesiąc wychodzić na ulicę i pytać warszawiaków o bieżące problemy miasta. To kolejna po „Mapie potrzeb Warszawy” akcja, której celem jest poznanie opinii i odczuć mieszkańców, dotyczących ich najbliższego otoczenia. W pierwszy „Weekend z Nowoczesną” lokalni działacze pytają mieszkańców stolicy o problem smogu i tereny zielone.

– Naszym celem jest uzyskanie z pierwszej ręki wiedzy na temat życia w Warszawie. Bezpośrednie rozmowy z jej mieszkańcami pozwalają na bieżąco konsultować proponowane przez nas rozwiązania – mówi Olga Górna, koordynatorka akcji „Weekend z Nowoczesną”. Każda kolejna ankieta będzie dotyczyć najbardziej palących warszawskich tematów. – Zaczynamy od pytań o smog i tereny zielone, bo to właśnie te tematy skupiały w ostatnim czasie uwagę mieszkańców miasta – tłumaczy Górna.

Działacze zapowiadają, że rozmowy z mieszkańcami wprost przełożą się na proponowane przez partię projekty ustaw. Jesienią tego roku Nowoczesna planuje złożyć pakiet rozwiązań poprawiających jakość powietrza, w którym uwzględnione zostaną opinie ankietowanych. Warszawiacy, którzy wyrażą taką chęć, będą mogli w kwietniu przyłączyć się do zakrojonej na szeroką skalę akcji sadzenia drzew w stolicy. Członkowie partii Ryszarda Petru w zeszłym tygodniu zwrócili się do władz dzielnic z prośbą o wyznaczenie miejsc, w których wraz z mieszkańcami będą mogli przeprowadzić nasadzenia, będące wyrazem sprzeciwu wobec masowych wycinek w efekcie tzw. ustawy Lex Szyszko.

Nowoczesna od początku swojego istnienia stawia na dialog z otoczeniem. W zeszłym roku prowadziła akcję „Mapa potrzeb Warszawy”. W otwartych rozmowach z mieszkańcami lokalni działacze zebrali kilkaset uwag na temat funkcjonowania miasta. – Nasze dotychczasowe doświadczenia jednoznacznie pokazują, że warszawiacy chcą rozmawiać i mają do przekazania wiele cennych obserwacji. Myślę, że w naszym mieście wciąż za mało uwagi poświęca się na dialog – ocenia Sławomir Potapowicz, sekretarz warszawskiej Nowoczesnej. Tegoroczna inicjatywa jest kontynuacją zapoczątkowanych wówczas konsultacji społecznych. Kolejna odsłona „Weekendu z Nowoczesną” już w kwietniu.

        

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?