Warszawa zawsze była, jest i pozostanie w Europie

STANOWISKO

ZARZĄDU REGIONU WARSZAWSKIEGO NOWOCZESNEJ

z dnia 5 lipca 2016 r.

w sprawie trwałej obecności Polski w Unii Europejskiej

Wynik referendum dotyczącego opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wzbudza niepokój wielu Polaków, w tym mieszkańców Warszawy, o los Europy – jej gospodarki, bezpieczeństwa i przyszłości. Budzi również troskę o przyszłość naszych rodaków pracujących w Wielkiej Brytanii.

Zarząd Regionu Warszawa oczekuje od rządu Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznego zapewnienia, że Rzeczypospolita Polska traktuje swą przynależność do Unii Europejskiej jako polską rację stanu.

Zdecydowana większość polskiego społeczeństwa popiera europejski projekt. Realny wymiar przynależności do Europy to trwałe, pełne i aktywne członkostwo w Unii Europejskiej. Oczekujemy jasnego stanowiska rządu w tej sprawie. Domagamy się aktywnych działań, które zapewnią Polsce silne miejsce w Unii Europejskiej oraz wpływ na sprawy całego kontynentu. To kwestia fundamentalna dla polskiego bezpieczeństwa i przyszłości. Także dla bezpieczeństwa warszawiaków.

Zarząd Regionu Warszawa wzywa sejmową większość do zaprzestania niszczenia Trybunału Konstytucyjnego oraz do powrotu na drogę europejskich wartości.

Forsowane przez sejmową większość rozwiązania prowadzą do paraliżu Trybunału Konstytucyjnego. Łamanie trójpodziału władzy jest sprzeczne z duchem europejskiego porządku prawnego i wartościami które ukształtowały Europę. Swoimi działaniami PiS wyprowadza Polskę z rodziny europejskich krajów – na niebezpieczne peryferie kontynentu.

Warszawa zawsze była, jest i pozostanie w Europie.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?