„Warszawa z rozmachem” – program Nowoczesnej dla stolicy

Wspólnie z mieszkańcami stolicy lokalni działacze Nowoczesnej opracowali program dla Warszawy. Powstaniu dokumentu, z którym jesienią przyszłego roku pójdą do wyborów samorządowych, towarzyszyły zakrojone na szeroką skalę konsultacje z warszawiakami, dyskusje w gronie ekspertów oraz prace programowe na poziomie wewnątrzpartyjnym. – To czytelna odpowiedź na najważniejsze problemy naszego miasta – mówi o zaprezentowanym w poniedziałek programie Sławomir Potapowicz, przewodniczący Nowoczesnej w Warszawie.

Jakiej Warszawy chce Nowoczesna? „Zaplanowanej”, „z dojazdem”, „z oddechem”, „zdrowej”, „uczciwej i transparentnej”, „wyedukowanej”, „kulturalnej”, „dla seniorów”, „dla przedsiębiorców”, „pozarządowej”, będącej „liderem Europy Środkowo-Wschodniej”. To tytuły kolejnych rozdziałów dokumentu przygotowanego przez warszawskie struktury partii Ryszarda Petru. Autorzy wyraźnie podkreślają udział mieszkańców w jego powstawaniu.  – Za nami setki godzin rozmów z warszawiakami. Od wielu miesięcy spotykamy się z mieszkańcami stolicy w ramach akcji „Mapa potrzeb Warszawy” i pytamy o najważniejsze problemy oraz wyzwania stojące przed naszym miastem – tłumaczy Potapowicz.

Opracowaniem pomysłów i uwag zebranych od mieszkańców stolicy zajęli się lokalni działacze Nowoczesnej wspierani przez zewnętrznych ekspertów. W pracach nad dokumentem uczestniczyła między innymi Agata Dąmbska z Forum Od-nowa: – Pierwszy raz spotykam się z kompleksowym dokumentem programowym, który tworzony był w tak oddolny sposób, a nie zza biurka – ocenia. Dodaje, że to całościowa, spójna wizja Warszawy, na którą składają się: diagnoza obecnej sytuacji, jasno określone cele, plan konkretnych działań i wskazanie źródeł finansowania. – Ten ostatni element jest szczególnie ważny. Nie obiecujemy gruszek na wierzbie i nie snujemy nierealistycznych planów bez pokrycia – podkreśla Dąmbska.

„Warszawa z rozmachem” to program Nowoczesnej i jej kandydata na prezydenta stolicy Pawła Rabieja. – Liczę, że w realizację zawartych w naszym programie postulatów zaangażują się wszystkie środowiska, którym na sercu leży dobro naszego miasta – mówił podczas prezentacji dokumentu Rabiej. Zapewnił, że jego celem jest zbudowanie szerokiego frontu sił demokratycznych w Warszawie, które chcą wzbić się ponad pozamerytoryczny i destrukcyjny dla życia publicznego spór Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Zachęcamy do lektury programu „Warszawa z rozmachem” >>

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?