Ustawy Nowoczesnej – gasimy pożary po PiS

Wprowadzając podwyższenie pensji minimalnej od stycznia 2017 roku partia rządząca nie przeanalizowała obecnego systemu świadczeń socjalnych, w którym uzyskanie pomocy zależy od spełnienia określonego kryterium dochodowego.
Rząd podwyższając płacę minimalną nie zwaloryzował kryterium dochodowego dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
W konsekwencji rodzic samotnie wychowujący dziecko, zarabiając najniższa krajową, od stycznia 2017 przestanie spełniać kryterium dochodowe.

W praktyce oznacza to jedno – ok 30 % dzieci obecnie otrzymujących alimenty z funduszu alimentacyjnego, od stycznia nie dostanie ani złotówki.

Rząd dając niepełnej, 2-osobowej rodzinie stu złotową podwyżkę pensji, pozbawia ją ok 500 zł alimentów, czyli ok 20% domowego budżetu.

Ale tak wcale nie musi być. Mamy jeszcze czas na naprawienie tego błędu, czy też urzędniczego przeoczenia. Dzięki nowelizacji ustawy, którą przygotowała Nowoczesna, osoby posiadające dzisiaj prawo do świadczenia z funduszu alimentacyjnego zachowają je również w roku 2017.
Prosimy o nagłaśnianie sprawy i wywieranie nacisku na większości parlamentarnej, by poparła te ustawę.

Apelujemy również do PiS o rzetelną pracę nad tą ustawą. Wyłapujemy Wasze błędy i przeoczenia nie po to, by Was kompromitować, tylko by działając wspólnie, ponad podziałami, jak najlepiej zabezpieczać interes Obywateli. W tym przypadku, najmłodszych obywateli, dobro których szczególnie leży nam wszystkim na sercu.

#KorneliaSpolecznie

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?