URSYNOW.TV: Mali Kresowianie pożegnali Warszawę na Ursynowie

Konkursem wiedzy o Polsce oraz turniejem w kręgle zakończyły się „Wakacje dla Małych Kresowian”. Grupa 40 dzieci z zachodniej Ukrainy gościła przez ostatni tydzień w Warszawie na zaproszenie Komitetu Społecznego powołanego przez warszawskiego posła, Zbigniewa Gryglasa. Wszyscy są uczniami Sobotniej Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi koło Lwowa. Wielu z nich po raz pierwszy odwiedziło Warszawę.

Ostatnim przystankiem wycieczki była kręgielnia TB Bowling&Bilard Club w Arenie Ursynów przy ulicy Pileckiego. Dzieci pod okiem trenerów konkurowały na torze o puchar Małych Kresowian oraz sprawdziły zdobytą podczas pobytu w Warszawie wiedzę na temat naszego kraju i miasta.

Organizatorzy pobytu zafundowali małym gościom z Ukrainy tydzień pełen wrażeń. Maluchy zobaczyły między innymi warszawskie ZOO, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Łazienki, Zamek Królewski i Pałac w Wilanowie. W programie nie zabrakło czasu na zabawę. Poza ursynowską kręgielnią, uczestnicy wakacji odwiedzili basen, kino oraz park linowy. Większość atrakcji została im udostępniona bezpłatnie. – To szczytna idea i wspaniały pomysł. Bardzo się cieszę, że mogłem gościć u siebie grupę dzieci z Żółkwi, które z takim zapałem uczą się języka polskiego – mówi Paweł Lewantowicz, właściciel klubu w Arenie Ursynów.

„Wakacje dla Małych Kresowian” to efekt wizyty posła Gryglasa w maju tego roku w kilku szkołach w zachodniej Ukrainie. – Entuzjazm dzieci, które tam spotkałem, skłonił mnie i moich współpracowników do szybkiego działania. Chcieliśmy jeszcze w te wakacje zaprosić je do Polski. Udało się! – mówi inicjator akcji. Już dziś zapowiada zorganizowanie kolejnej edycji w przyszłym roku.

Źródło: URSYNOW.TV

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?