Tor rowerowy na Kopcu Powstania Warszawskiego przestał istnieć. Interwencja

Tor rowerowy na Kopcu Powstania Warszawskiego przestał istnieć. Miejsce, które fani dwóch kółek praktycznie od zera zagospodarowali dla siebie i swojej pasji, decyzją urzędników zostało przez buldożery zrównane z ziemią.
Oto stanowisko koła Mokotów w tej sprawie

[PEŁNY TEKST]
Stanowisko koła Nowoczesna Warszawa Mokotów
w sprawie likwidacji toru kolarskiego na Kopcu Powstania Warszawskiego

Koło Nowoczesna Warszawa Mokotów wyraża swoją dezaprobatę wobec działań warszawskiego Ratusza w sprawie toru kolarskiego na Kopcu Powstania Warszawskiego. Nasz sprzeciw budzą przede wszystkim dwie kwestie:
1. Sposób załatwienia sprawy
Urzędnicze decyzje zostały podjęte arbitralnie, nie były konsultowane z okolicznymi mieszkańcami, ani tym bardziej z osobami korzystającymi z toru. Taki sposób podejścia do sprawy nie pasuje do wizerunku Warszawy jako miasta otwartego, którego kształt tworzy się w dialogu z mieszkańcami i dla mieszkańców.
2. Bezduszne gaszenie inicjatywy mieszkańców
Tor kolarski został stworzony dzięki zaangażowaniu mieszkańców, pasjonatów kolarstwa, którzy zagospodarowali tereny, o których Ratusz i jego służby komunalne dawno zapomnieli. Trasa przez lata była udoskonalana i modernizowana dzięki pasji miłośników sportu. Rowerzyści wpisali się w krajobraz tzw. Górki Czerniakowskiej i wypracowali model funkcjonowania w symbiozie ze spacerowiczami odwiedzającymi to miejsce. Wydawać by się mogło, że tak wzorowo zrealizowana oddolna inicjatywa i społeczny potencjał powinny być wspierane przez urzędników Ratusza. Tymczasem Ratusz posłał na tor buldożery, by zrównały go z ziemią.
Zlekceważono przy tym niedawne starania użytkowników toru o jego zalegalizowanie i wyrażaną przez nich chęć sfinansowania pewnych inwestycji w związku z torem, a także – co byłoby jeszcze cenniejsze – wniesienia wkładu w postaci własnej pracy przy porządkowaniu terenu.
Apelujemy o powstrzymanie prac przy rozbiórce toru i podjęcie dialogu ze środowiskami sportowców z niego korzystających.
Zarząd koła
Nowoczesna Warszawa Mokotów
[PODPISY]
Michał Pańkowski – Przewodniczący Koła .N Mokotów
Anna Lasocka – Sekretarz Koła .N Mokotów
Paweł Sawicki – zastępca Przewodniczącego Koła .N Mokotów

fotorcreated one

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?