To jest Pałac na miarę naszych możliwości? Debata Nowoczesnej o przyszłości pl. Piłsudskiego

Koło Nowoczesna Warszawa Śródmieście serdecznie zaprasza na otwartą debatę ekspercką, której tematem będzie kwestia zagospodarowania placu Piłsudskiego oraz odbudowy Pałacu Saskiego.

Plac Piłsudskiego to dla Warszawy bardzo ważna, symboliczna przestrzeń i decyzje co do jej przyszłości powinny zapadać po gruntownej dyskusji. Ostatnie wydarzenia, jak np. budowa pomnika smoleńskiego bez konsultacji pokazują, że jest ona potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. W świetle powracających zapowiedzi odbudowy Pałacu Saskiego i różnych propozycji zagospodarowania placu Piłsudskiego, jako Nowoczesna Warszawa chcemy nadać dyskusji merytoryczny ton i wspólnie z ekspertami zastanowić się, jak najrozsądniej podejść do tego problemu.

Debata odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 18:30 w Kluboksięgarni Radio Telewizja przy ul. Andersa 29. Wezmą w niej udział:
– Agnieszka Gniotek – historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka wystaw, twórczyni galerii i domu aukcyjnego Xanadu,
– Krzysztof Kliszczyński – varsavianista, socjolog miasta, wykładowca na Politechnice Warszawskiej,
– Piotr Żabicki – architekt i urbanista projektujący w renomowanej pracowni Kuryłowicz & Associates, ekspert Nowoczesnej w zakresie polityki przestrzennej.

Moderatorem debaty będzie Marcin Wojciechowski z Fundacji Przestrzeni Publicznej M20, współautor jednej z koncepcji zagospodarowania placu Piłsudskiego. Do udziału w wydarzeniu zaproszone będą także organizacje i osoby od wielu lat zaangażowane w kwestię Pałacu Saskiego i placu Piłsudskiego.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do przyjścia na debatę oraz do informowania o niej poprzez udostępnianie wydarzenia!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?