TAK dla Trasy Olszynki Grochowskiej dla Białołęki

Koło Nowoczesnej w Warszawie – Białołęce przeprowadziło akcję informacyjną dla mieszkańców Zielonej Białołęki, o petycji do Rady Warszawy o pilne umieszczenie w planach inwestycyjnych na najbliższe lata, wykonanie fragmentu Trasy Olszynki Grochowskiej, na odcinku od Trasy Toruńskiej do ul. Berensona.
Coraz gorzej wyjeżdża się rano z Zielonej Białołęki na Trasę Toruńską (S8), podobnie jest ze zjeżdżaniem z tej trasy po południu. Rano mieszkańcy Białołęki stoją w korkach w ulicach Głębockiej, Skarbka z Gór, Ostródzkiej i Białołęckiej. Po południu czekają w korkach na wjazd z trasy na rondo przy ul. Głębockiej, lub zjazd na rondzie przy ulicy Łabiszyńskiej. Zjazd zajmuje już tyle czasu, ile trwa dojazd do niego z centrum Warszawy.
Osiedla pomiędzy Trasą Toruńską, a dalszymi terenami Zielonej Białołęki już teraz zamieszkuje ponad 20 tys. mieszkańców. To całkiem spore miasto na małym obszarze. Przez to miasto, w którym funkcjonuje ruch lokalny, przejeżdżają codziennie mieszkańcy z dalszych okolic Białołęki czy sąsiednich miejscowości.
Problem z przejazdem przez gęsto zaludnione osiedla oraz szybkiego wjazdu i zjazdu z Trasy Toruńskiej, pozwoli rozładować planowana Trasa Olszynki Grochowskiej, realizacja której nie wyszła jednak do tej pory poza fazę wstępnej koncepcji. Nie przeprowadzono konsultacji społecznych co do charakteru trasy na tym obszarze. Przygotowanie takiej inwestycji to przynajmniej 4 lata. Żeby nie było za późno, musimy zacząć prace już dziś.
>> PODPISZ PETYCJĘ >> Nowoczesna #Białołęka walczy o Trasę Olszynki Grochowskiej. Podpisz petycję!

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?