Stop ciężarówkom na Odolanach! [PODPISZ PETYCJĘ ]

Każdego dnia przez skrzyżowanie ulic Ordona i Jana Kazimierza przejeżdża 1000 TIR-ów – wynika z analiz prowadzonych przez warszawską Straż Miejską. W efekcie mieszkańcy osiedla Odolany każdego dnia borykają się z poważnymi problemami komunikacyjnymi, a zapylenie w tej okolicy aż 100-krotnie przekracza dopuszczalne normy. – Musimy podjąć zdecydowane kroki zmierzające do uregulowania ruchu tranzytowego na Odolanach – mówią lokalni działacze Nowoczesnej i rozpoczynają zbieranie podpisów pod petycją do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

PODPISZ petycję online >>

– Miasto nie może pozostawać głuche na problemy mieszkańców Odolan. Liczymy, że prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i jej współpracownicy zapoznają się z naszymi propozycjami, rozważy je i ostatecznie wdroży, by przywrócić komfort i bezpieczeństwo życia w tej części miasta – mówi Paweł Rabiej, kandydat na prezydenta Warszawy. Działacze Nowoczesnej sformułowali cztery postulaty. Apelują o wprowadzenie od połowy października na terenie osiedla zakazu ruchu samochodów ciężarowych. Miałby on obowiązywać w godzinach porannego szczytu (od 7 do 10) oraz wieczorem i w nocy (od 18 do 6). Autorzy petycji oczekują od władz Warszawy, że jeszcze przed końcem tego roku zmieniona zostanie organizacja ruchu – wprowadzone ograniczenia prędkości i zapewnione przestrzeganie nowych reguł.

Nowoczesna deklaruje gotowość do podjęcia mediacji między miejskimi urzędnikami
a Polskimi Kolejami Państwowymi. Ich celem ma być porozumienie w sprawie budowy na terenach należących do PKP drogi technicznej dla samochodów ciężarowych obsługujących zakłady przemysłowe. – To absolutnie priorytetowy temat. Uzgodnienia w tej sprawie powinny zostać podjęte natychmiast. Jeżeli urzędnicy i kolejarze potrzebują wsparcia, jesteśmy gotowi je zapewnić – mówi Renata Niewitecka, przewodnicząca Nowoczesnej na Woli.

Działacze Nowoczesnej apelują również, by miasto jak najszybciej sporządziło Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Odolan z wykorzystaniem dotychczas zgłaszanych projektów i stopniowym wygaszaniem działalności przemysłowej na terenie osiedla.

Rozpoczęta dziś zbiórka podpisów potrwa do końca przyszłego tygodnia. Petycja trafi do władz miasta w poniedziałek, 2 października.

PODPISZ petycję online >>

Czytaj więcej na stronach TVN Warszawa >>
Obejrzyj wideo – briefing prasowy, 23 września br.:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?