Stanowisko Zarządu Regionu z dnia 11 stycznia 2018 roku ws. głosowania nad obywatelskim projektem ustawy komitetu „Ratujmy Kobiety”

Obowiązkiem opozycji jest obrona podstawowych praw obywatelskich i wolności. W szczególności wolności i praw kobiet, zwłaszcza teraz, gdy są one zagrożone poprzez próbę przyjęcia przez Sejm RP projektu zaostrzającego przepisy antyaborcyjne.

Tym bardziej z nieskrywanym rozczarowaniem przyjmujemy decyzję części naszych koleżanek i kolegów o niegłosowaniu w sprawie skierowania projektu obywatelskiego dotyczącego praw kobiet i świadomym rodzicielstwie do dalszych prac w komisji sejmowej.

Wyrażamy głęboki żal, że projekt „Ratujmy Kobiety” nie może być obecnie dyskutowany i procedowany w debacie parlamentarnej.

Deklarujemy jednocześnie pełne wsparcie dla wszelkich działań wspierających postulaty i inicjatywy środowisk kobiecych i namawiamy koleżanki i kolegów pełniących mandat poselski do przedłożenia projektu „Ratujmy Kobiety” jako ustawy poselskiej zgłoszonej przez klub Nowoczesna.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?