Stanowisko ws. sporu wokół pomnika smoleńskiego w Warszawie


Stanowisko Zarządu Koła Nowoczesna Warszawa Śródmieście

w sprawie sporu wokół pomnika smoleńskiego w Warszawie

z dnia 11 sierpnia 2016

 

Zarząd Koła Nowoczesna Warszawa Śródmieście wzywa władze Warszawy oraz środowiska domagające się budowy pomnika smoleńskiego na Krakowskim Przedmieściu do uszanowania unikatowego, zabytkowego charakteru warszawskiego Śródmieścia. Dlatego apelujemy do wszystkich środowisk politycznych i społecznych o wypracowanie wspólnego porozumienia, dotyczącego odpowiedniej lokalizacji i formy pomnika ofiar katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku.

Jednocześnie wzywamy do przestrzegania prawa i nie zgadzamy się na samowolę budowlaną. Zwracamy uwagę na to, że prawo musi być przestrzegane przez każdego, nawet tego, który je stanowi.

Uważamy, że ta sprawa powinna być załatwiona dawno temu, ale uniemożliwiał to jałowy spór między Platformą Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością. Apelujemy o zachowanie rozsądku i powagi w dyskusjach nad lokalizacją i formą pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej i jesteśmy przeciwni widzeniu tej kwestii przez pryzmat walki politycznej. To brak szacunku dla wszystkich 96 ofiar tej tragicznej katastrofy.

 

Przemysław Łuszczki

/-/

Przewodniczący Koła

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?