Stanowisko Nowoczesnej ws. Kanału Żerańskiego

STANOWISKO ZARZĄDU
KOŁA .NOWOCZESNA WARSZAWA BIAŁOŁĘKA
z dnia 13 lutego 2018 r.

w sprawie terenów położonych nad Kanałem Żerańskim

W związku z artykułem, jaki ukazał się na łamach Gazety Wyborczej w dniu 13 lutego 2018 roku, zarząd koła .Nowoczesna Warszawa Białołęka, wyraża głębokie zaniepokojenie słowami Pani Marleny Happach – dyrektor miejskiego biura architektury, na temat zagospodarowania terenów nad Kanałem Żerańskim.
Koło Nowoczesna Warszawa Białołęka, jako jedno z pierwszych, zrobiło ogólnodzielnicową akcję informacyjną, na temat planowanej inwestycji. Od samego początku nasi członkowie, czynnie włączają się w prace, które mają na celu rewitalizację tych terenów, z zachowaniem jego zielonego charakteru.
Jesteśmy w tej kwestii do dyspozycji mieszkańców oraz miasta, tak jak do tej pory będziemy brali czynny udział w konsultacjach, będziemy wspierać
merytorycznie wszystkich zainteresowanych tym projektem.
Jesteśmy zwolennikami tworzenia skwerów i parków, a także powrotnych nasadzeń na uprzednio wykarczowanych terenach. To jest nasza wspólna sprawa.
Jednakże, do całości inwestycji nie podchodzimy wybiórczo. Działania w tym rejonie powinny mieć charakter całościowy i być odpowiedzią na potrzeby większości mieszkańców.
Kanał Żerański ma być wizytówką Białołęki, z jego rekreacyjnoprzyrodniczymi walorami oraz odpowiadać na zapotrzebowania miast XXI wieku.

W imieniu Zarządu koła,
Anna Auksel
członek zarządu regionu warszawskiego
wiceprzewodnicząca koła Nowoczesna Białołęka

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?