Spotkanie mieszkańców Bemowa i Woli z Pawłem Rabiejem

Kimkolwiek jesteś, życzę Ci dobrze – to hasło, które przyświeca członkom i sympatykom Komitetu Obrony Demokracji z warszawskiej Woli i Bemowa. Stało się ono jednym z motywów przewodnich spotkania z Pawłem Rabiejem – kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Wydarzenie zorganizowane przez KOD we współpracy z lokalnymi kołami .N przyciągnęło kilkadziesiąt osób zainteresowanych osobą oraz planami kandydata, który jako jeden z pierwszych zadeklarował chęć ubiegania się o najważniejsze stanowisko w stolicy. Paweł Rabiej opowiadał o łączącej go z naszym miastem więzi, choć – jak sam o sobie mówi – jest „słoikiem”:

Mieszkam w Warszawie od 26 lat. Nie jestem warszawiakiem z urodzenia. Urodziłem się w Puławach, mieszkałem w Zwoleniu, skończyłem liceum w Radomiu. Ale odkąd wkroczyłem w dorosłe życie, a to było po 89 roku, mieszkam w Warszawie. Tutaj skończyłem studia, tutaj podjąłem pierwszą pracę w Polskim Radiu – w Trójce (…) Wybrałem Warszawę jako miejsce swojego życia świadomie. Mogłem mieszkać za granicą, w Stanach Zjednoczonych, w Azji, ale Warszawa zawsze imponowała mi swoją dynamiką.

Kandydat Nowoczesnej podkreślał wagę zbliżających się wyborów samorządowych. Mówił o dwóch wizjach Polski, które zetrą się przy urnach wyborczych.

Mam wielką obawę, że to będzie bardziej plebiscyt polityczny, niż wybór dobrego programu dla Warszawy. To będzie walka gigantów politycznych, wielkie starcie sentymentów i resentymentów, a mniej – niestety – będzie chodziło o dobro Warszawy i jej mieszkańców.

Podczas spotkania padały pytania o konkretne rozwiązania dla miasta. Budowa obwodnicy Warszawy i areny sportowej na światowym poziomie, udogodnienia dla niepełnosprawnych, transport publiczny – to tylko niektóre spośród poruszonych tematów. W rozmowie przewijały się też wątki polityczne – komisja weryfikacyjna, współpraca Nowoczesnej z innymi ugrupowaniami oraz lokalnymi stowarzyszeniami i wiele innych.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania wideo ze spotkania:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?