Sport w Warszawie: nie pozwolimy na marnowanie potencjału „Orlików”. Rozwiniemy je w lokalne centra aktywizacji sportowej

Rozwój sportu w Warszawie to jeden z priorytetów Nowoczesnej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski proponuje lepsze wykorzystanie potencjału Orlików. Chcemy rozwinięcia ich w lokalne ośrodki sportowe.

– Smart city to miasto, które nie marnuje swoich zasobów. Można budować dowolnie dużo nowych obiektów, ale trzeba przede wszystkim umieć dobrze zarządzać istniejącymi. PiS będzie obiecywał cuda i proponował w kampanii do samorządu niepotrzebne inwestycje jak lotnisko w Radomiu, ale tam gdzie rządzi nie potrafi wykorzystywać posiadanego potencjału. Popularyzacja sportu w Warszawie może rozwijać się także wokół „Orlików”. Dlatego chcemy je rozwijać. – mówi Paweł Rabiej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na Prezydenta Warszawy zapowiedział, że potencjał „Orlików” – powszechnie dostępnych lokalnie boisk – zostanie w Warszawie rozwinięty. Zostaną one zadaszone powłoka balonową, aby można było z nich korzystać przez cały rok. Będą włączone do systemu sportu miejskiego i będą miały jednakowe i przejrzyste zasady funkcjonowania. Będą otwarte również w weekendy.

Naszym zdaniem kluczowe jest również zatrudnienie większej liczby wykwalifikowanych instruktorów sportowych, animujących aktywności sportowe. Sport w Warszawie można dobrze rozwinąć nie tylko budując nowe obiekty, ale przede wszystkim pełniej wykorzystując istniejące. Nie mogą niszczeć albo stać puste.  – komentuje Sławomir Potapowicz, przewodniczący regionu Nowoczesnej Warszawa.

Przy okazji zadaszenia proponujemy większe wykorzystanie na „Orlikach” nowoczesnych technologii, zgodnie z ideą smart city. Modyfikację oświetlenia na energooszczędne, panele słoneczne by zmniejszyć zużycie prądu, nowoczesne systemy dostępu (np. czytniki kart) – mówi Paweł Rabiej.

Kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Warszawy dodaje, że potrzebny jest przegląd ośrodków sportowych w Warszawie. Remonty i nowe inwestycje trzeba dopasować do profilu sportowych potrzeb mieszkańców Warszawy oraz potrzeb dzielnicowych.

– Ostatnia dekada to czas olbrzymiego zainteresowania sportem ludzi w każdym wieku, od najmłodszych po seniorów. To absolutnie fenomenalne. Chcemy rozwijać aktywność fizyczną warszawianek i warszawiaków na wszystkich polach, bo jest na to miejsce. Ale przede wszystkim trzeba w pełni wykorzystać to, co już mamy: baseny, lodowiska, boiska, istniejące hale i obiekty. 12 Orlików w Warszawie to ważna część systemu. Chcemy, by stały się lokalnymi centrami sportu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?