Ryszard Petru na Pradze-Południe

Od Pragi Południe Ryszard Petru lider Nowoczesnej, zaczął 20 grudnia cykl spotkań z warszawiakami. Mimo że to okres przedświąteczny, na spotkaniu pojawiło się prawie 200 osób zainteresowanych polityką prosto z Wiejskiej.

Spotkanie zdominowały bieżące tematy. Ryszard Petru obszernie przedstawił kolejność wypadków sejmowych, wyjaśniając decyzję Nowoczesnej o pozostaniu w sali plenarnej Sejmu i wzywaniu obywateli do wsparcia opozycji. Według Petru decyzja Marszałka Kuchcińskiego o wykluczeniu posła Szczerby oraz wcześniejsze próby ograniczenia dostępu mediów do posłów w Sejmie, nie mogły pozostać bez kategorycznej reakcji. Tym bardziej, że wszelkie miękkie, delikatne próby wpływania na PiS – według Petru – nie odnoszą żadnego skutku. Szef Nowoczesnej uważa, że „Jarosław Kaczyński wyznaje zasadę, iż nie wolno się cofać. Dlatego trzeba PiS mocno wstrząsnąć wychodząc między innymi na ulicę. Trzeba Kaczyńskiemu pokazać ścianę, bo tylko wtedy istnieje możliwość, że się cofnie.”

Zdaniem lidera Nowoczesnej sytuacja jest trudna podwójnie, gdyż w batalii o przestrzeganie prawa w Polsce nie wystarczy wygrać z PiS, trzeba także wygrać z Kukiz’15, który wspiera partię rządzącą w większości wnoszonych do laski marszałkowskiej spraw. Zdaniem Petru, Nowoczesna stoi przed ogromnym wyzwaniem, co jednak nie zmienia faktu, że jest gotowa do wcześniejszych wyborów, które mogą być receptą na zaistniała sytuację.

Spotkanie miało formułę otwartą. Uczestniczący w spotkaniu mieszkańcy zadawali Ryszardowi Petru pytania głównie odnoszące się do spraw związanych  z sytuacją w Polsce i kryzysem w parlamencie. W większości padały także głosy poparcia i troski o rozwój sytuacji i  ewentualną eskalację wydarzeń.

Serdecznie dziękujemy za Państwa obecność na dzisiejszym spotkaniu z Ryszardem Petru w naszej Dzielnicy. Wierzymy, że warto spotykać się i rozmawiać.

Poniżej znajdą Państwo fotorelację ze spotkania.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?