Protest przeciwko zabudowie podwórek na Muranowie

Mieszkańcy wschodniego Muranowa apelują do władz miasta o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego ich okolicy. To reakcja na rozpoczęcie zabudowy podwórka przy ulicy Wałowej. Lokatorzy skarżą się, że inwestycja nie została z nimi uzgodniona i negatywnie wpłynie na jakość ich życia.

Z inicjatywą skierowania do władz miasta petycji w tej sprawie wyszli śródmiejscy działacze Nowoczesnej. Domagają się, aby władze miasta rozpoczęły prace nad planem zagospodarowania przestrzennego dla kwartału ograniczonego ulicami: Muranowską, Bonifraterską, Świętojerską i Andersa.

– W Warszawie buduje się w bardzo chaotyczny sposób. To niewłaściwe i naganne – mówił podczas konferencji inaugurującej zbieranie podpisów poseł Nowoczesnej, Zbigniew Gryglas.

W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu mieszkańców Muranowa, którzy wspólnie z działaczami Nowoczesnej przystąpili do zbierania podpisów wśród swoich sąsiadów.

– Doskonale rozumiemy niepokoje mieszkańców. Niestety, w Warszawie bardzo wielu rzeczy się nie uzgadnia. Miasto powinno się rozwijać, ale nie kosztem jakości życia jego obywateli – podkreślał wiceprzewodniczący warszawskiej Nowoczesnej, Paweł Rabiej.

Szef śródmiejskiego koła Nowoczesnej, Przemysław Łuszczki zapewnił, że jego partia nie jest odosobniona w staraniach o uregulowanie budzącej sprzeciw mieszkańców sprawy. – To inicjatywa ponad podziałami. Wsparcie obiecali nam radni dzielnicowi wszystkich opcji oraz Jarosław Krajewski, poseł PiS, który wychował się na tym podwórku – stwierdził Łuszczki.

Zbiórka podpisów pod petycją potrwa do 14 grudnia. Inicjatorzy złożą apel wraz z podpisami na ręce władz miasta podczas najbliższej sesji Rady m. st. Warszawy.

20161211_134534 podworka_01 20161211_135035

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?