Prezentacja kandydatów do Rady Warszawy

Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, lider warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska Tomasz Sybilski – to niektóre „jedynki” list Koalicji Obywatelskiej do Rady Warszawy. Swoich kandydatów zaprezentowało również Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że Koalicja Obywatelska staje się coraz mocniejsza i przyciąga nowe osoby.

– Poza PO i Nowoczesną dołączają do nas aktywiści, ludzie o bardzo różnych poglądach, ale przede wszystkim dołącza do nas nowa, wspaniała energia. Na tym właśnie polega ten zespół, który prezentujemy. Z jednej strony doświadczenie, z drugiej strony energia i właśnie z takim zespołem chciałbym współpracować, jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy – oświadczył kandydat.

Poseł PO Marcin Kierwiński prezentując listy kandydatów do Rady Warszawy podkreślił, że znajdują się tam „osoby należące do partii politycznych, ale także społecznicy”.

Liderką KO w okręgu nr 1 (Śródmieście-Ochota) jest przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska; drugi na tej liście jest radny PO Paweł Martofel.

Listę w okręgu nr 2 (Praga Południe) otwiera prawnik i doradca ds. ochrony środowiska sejmowego klubu Nowoczesnej Marek Szolc, kolejny na liście jest radny PO i były przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Paweł Lech.

Liderem w okręgu nr 3 (Mokotów) został przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, drugim jest były radny sejmiku województwa mazowieckiego Paweł Czekalski.

W okręgu nr 4 (Wola) pierwszy na liście jest były warszawski radny i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska, Tomasz Sybilski, druga – aktywistka miejska Renata Niewitecka.

W okręgu nr 5 (Bielany-Żoliborz) liderem listy jest radny Warszawy, przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Piotr Mazurek, druga – Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw Reformie Edukacji.

Listę w okręgu nr 6 (Białołęka-Praga Północ) otwiera radna PO Magdalena Roguska, numerem dwa jest szefowa sztabu wyborczego warszawskiej Nowoczesnej Anna Auksel-Sekutowicz.

Liderem listy w Okręgu nr 7 (Wawer-Wesoła-Targówek) jest szef warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz, drugi jest radny PO Tomasz Tretter.

Listę KO w okręgu nr 8 (Ursynów-Wilanów) otwiera wiceprzewodnicząca warszawskiej PO, radna Aleksandra Gajewska, a numerem drugim jest prywatny przedsiębiorca, aktywnie działający w dzielnicy Ursynów Tomasz Żyłka.

W ostatnim okręgu nr 9 (Bemowo-Włochy-Ursus) numerem jeden jest radny PO Mariusz Frankowski, a numerem dwa radna PO, była przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Maria Łukaszewicz.

źródło: TVN Warszawa

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?