Poseł Kornelia Wróblewska – Wystąpienie z dnia 28 stycznia 2016 roku

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Zobowiązałam się w Sejmie być głosem… (Gwar na sali) Proszę o ciszę. (Wesołość na sali, dzwonek) Zobowiązałam się w Sejmie być głosem środowiska osób wykluczonych, dlatego po raz kolejny zadaję pytanie, co państwo zamierzacie zrobić ze świadczeniem pielęgnacyjnym. Nowelizacja ustawy z 2012 r. o świadczeniach rodzinnych w sposób niekonstytucyjny, naruszający prawa nabyte, bezpodstawnie zupełnie podzieliła opiekunów osób niepełnosprawnych na dwie grupy: opiekunów dzieci i opiekunów dorosłych niepełnosprawnych.

Mam takie pytanie: Co państwo zamierzacie z tym zrobić, ponieważ pan prezes wielokrotnie mówił, że takie działanie, działanie w takich sprawach, to wskaźnik działania i wykładni państwa. Panie prezesie, w roku 2014, dokładnie w tej sprawie, mówił pan, że jeśli władza…

(Poseł Stanisław Szwed: Platforma wtedy rządziła.)

…nie jest w stanie wykazać empatii (Dzwonek), nie jest w stanie wykazać współczucia, to pokazuje swoją twarz. Mam nadzieję, że państwo zagłosujecie za tą poprawką. Bardzo dziękuję. (Oklaski)

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?