Parking na Żoliborzu

Rezultatem intensywnych działań koła Nowoczesna Warszawa-Żoliborz mających na celu rozwiązanie problemu parkowania na Żoliborzu jest podjęcie przez władze miasta decyzji o przeznaczeniu istniejącej pod ul. Słowackiego pustki technologicznej nad torami odstawczymi metra na parking podziemny.  Podczas wczorajszego spotkania z  przedstawicielami koła Jolantą Zjawińską i Jakubem Guzowskim, p. Renata Kaznowska, Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy,  przekazała informację o podjęciu przez władze decyzji o budowie parkingu w systemie PPP.  Umowa ma zostać podpisana za ok. 6 miesięcy.  Jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, po trwającym około roku procesie przygotowawczym potrzebnym na przygotowanie projektu i wszelkie uzgodnienia, rozpocznie się realizacja inwestycji.

Sukces .N jest wynikiem całorocznej, systematycznej i wytężonej pracy członków koła Nowoczesną Warszawa-Żoliborz, którzy podczas konsultacji społecznych dot. budowy Trasy Mostu Krasińskiego zgłosili pilną potrzebę budowy parkingu. To także efekt pracy włożonej w akcję Mapa Potrzeb Żoliborza, podczas której  członkowie żoliborskiego koła Nowoczesnej poznawali potrzeby mieszkańców Żoliborza. Z przeprowadzonych z mieszkańcami dzielnicy rozmów wynika jednoznacznie, że brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum Żoliborza stanowi dla nich największy problem. Choć dyskusja o możliwości budowy parkingu podziemnego w pustce technologicznej metra toczyła się od wielu lat, do tej pory nie udawało się sfinalizować sprawy.

Fakt, iż można wykorzystać istniejącą już infrastrukturę technologiczną metra na mieszczący 170-200 samochodów podziemny parking, pozwoli na realizację takiej inwestycji relatywnie niskim nakładem kosztów.

Budowa parkingu podziemnego w centrum Żoliborza będzie korzystna zarówno dla mieszkańców okolicznych ulic mających ogromne problemy z parkowaniem, jak i dla mieszkańców innych dzielnic pracujących na Żoliborzu, lub korzystających z usytuowanych w pobliżu placu Wilsona instytucji kultury, a także podróżnych korzystających z Dworca Gdańskiego, który wkrótce przejmie większości ruchu kolejowego z związku z planowanym remontem linii średnicowej, co spowoduje wzrost natężenia ruchu na Żoliborzu.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?