Nowoczesna Warszawa złożyła dziś zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracownika warszawskiego ratusza

Zgodnie z informacjami jakie przekazał Przemysław Łuszczki, Przewodniczący koła Nowoczesnej Śródmieście niedopełnienie obowiązków polegało na akceptacji planu zabudowy podwórka oraz wydaniu ostatecznego pozwolenia na budowę przy ulicy Wałowej 3, niezgodnego z warunkami zabudowy wydanymi przez ten sam urząd w 2012 r.

– Naruszono zapisy dotyczącej m. in. wysokości budynku o prawie 2 metry oraz szerokości budynku już o prawie 8 metrów. Dodatkowo miasto uznało, że w projekcie budowy można brać pod uwagę teren innej działki, do której inwestor nie posiada żadnego tytułu prawnego. Wpłynęło to na naruszenia warunków zabudowy w zakresie powierzchni terenów czynnych biologicznie oraz gęstości zabudowy na działce (przy wskaźniku 0,33 zamiast 286,5 metra, jest 554,5 metra) – zwraca uwagę Łuszczki.

Według Przemysława Łuszczki wszystkie decyzje były wydane na podstawie pełnomocnictw Prezydent Warszawy Hanny Gornkiewicz-Waltz i nie uwzględnili interesu mieszkańców. Mimo licznych protestów i pism reprezentantów mieszkańców, miasto pozostało głuche. Najpierw zasłaniało się błędami formalnymi (brak podpisów pod wnioskiem, uściśleniem wskazania odpowiedniego przepisu prawnego), by następnie oddalić wnioski z uwagi na brak podstaw prawnych. Finalnie temat Wałowej 3 już drugi raz trafiła do wojewody mazowieckiego jako instancji odwoławczej.

– Wszyscy wiemy, jak ratusz zawiódł w kwestii reprywatyzacji w stolicy. Ta sprawa też pokazuje, że zignorowane zostały przepisy oraz sygnały płynące od  mieszkańców. To kolejna interwencja jaką w imieniu mieszkańców podejmuje Nowoczesna – powiedział Paweł Rabiej, wiceprzewodniczący Nowoczesnej Warszawa.

– O sprawie wiedziały władze miasta i wojewoda. Decyzja o skierowaniu zawiadomienia jest ostateczną próbą wskazania, że przy Wałowej dochodzi do sytuacji niezrozumiałej i wymagającej pilnego wyjaśnienia – podkreślał Sławomir Potapowicz, Sekretarz Regionu Warszawskiego.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?