Nowoczesna w obronie Teatru WARSawy

Bezczynność władz miasta grozi zamknięciem Teatru WARSawy. Cieszący się ogromną popularnością, doceniany przez krytyków i wielokrotnie nagradzany teatr 1 stycznia może zostać bez siedziby. Nowoczesna apeluje do władz miasta o uchronienie tej niezależnej instytucji kultury przed eksmisją na bruk.

Teatr od 3 lat funkcjonuje w budynku dawnego kina Wars przy Rynku Nowego Miasta. Właścicielami nieruchomości są miasto oraz deweloper, który zapowiada, że nie przedłuży artystom umowy najmu wygasającej 31 grudnia. Władze miasta przez lata prowadziły z deweloperem rozmowy na temat przejęcia nieruchomości.

– Rozmowy utknęły w miejscu. Dwa miesiące przed wygaśnięciem umowy nie mamy pojęcia, co z nami będzie. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi na żadne nasze pismo i apel, po prostu jest jakaś tajemnica, my nie wiemy o co chodzi – mówi dyrektor artystyczny teatru, Adam Sajnuk.

Interwencję w sprawie przyszłości Teatru WARSawy podjęła Nowoczesna. Lokalni aktywiści partii apelują do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Rady m. st. Warszawy o podjęcie działań, które pozwolą aktorom kontynuować działalność artystyczną po Nowym Roku.

– Teatr WARSawy jest jasnym punktem na kulturalnej mapie Stolicy. Przyciąga dziesiątki tysięcy widzów. Dostarcza wzruszeń i odnosi sukcesy – mówi Paweł Rabiej, wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Warszawie. – Byłoby bardzo źle, gdyby ten teatr zniknął, a niestety to mu grozi, także apelujemy do Rady Miasta Warszawy, żeby pilnie zajęła się tym tematem – dodaje.

Teatr WARSawy jest prowadzony przez organizację pozarządową. Działa w Warszawie od 1997 roku (wcześniej jako Teatr Konsekwentny). Stowarzyszenie ma status Organizacji Pożytku Publicznego.

20161107_132102 20161107_132353

teatrwarsawy

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?