Nowoczesna Śródmieście w sprawie reprywatyzacji w centrum Warszawy

STANOWISKO z dnia 18 maja 2016

Zarządu Koła Warszawa Śródmieście Nowoczesnej Ryszarda Petru w sprawie nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem komunalnym Warszawy.

Zarząd Koła Śródmieście Nowoczesnej w Warszawie wyraża zaniepokojenie doniesieniami medialnymi na temat nieprawidłowości w gospodarowaniu mieniem komunalnym Warszawy w procesie reprywatyzacji.

Zarzuty wobec władz Warszawy brzmią poważnie, a fakty opisane w publikacjach wskazując na możliwe patologie, wzbudzają obawy warszawiaków o jakość zarządzania naszym miastem i jego mieniem. Sprawy reprywatyzacji, w szczególności (choć nie wyłącznie) działek zlokalizowanych w sąsiedztwie Sali Kongresowej PKiN (dawny adres Chmielna 70), powinny zostać dogłębnie i jak najszybciej wyjaśnione przez Prezydent m. st. Warszawy. Jeśli potwierdzą się nieprawidłowości, należy – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – ukarać winnych błędów i zaniedbań. Nieobecność radnych PO i Prezydent m. st. Warszawy na planowanej w dniu 17 maja sesji Rady m. st. Warszawy w sprawie reprywatyzacji jedynie podsyciła wątpliwości. Unikanie tematu przez obecne władze miasta nie służy interesom Warszawy.

Apelujemy o jak najszybsze i rzetelne wyjaśnienie sprawy przez Prezydent m. st.Warszawy, opublikowanie pełnej informacji dla warszawiaków o wynikach podjętych czynności i o podjęcie działań, które zapobiegną nieprawidłowościom w przyszłości.

Warszawa dn. 18.05.2016

Zarząd Koła Warszawa Śródmieście Nowoczesnej Ryszarda Petru

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?