Nowoczesna sprzeciwia się budowie pomnika smoleńskiego przy pl. Piłsudskiego

STANOWISKO ZARZĄD REGIONU WARSZAWSKIEGO NOWOCZESNEJ
z dnia 8 lutego 2018 roku w sprawie budowy Pomnika Smoleńskiego na Placu Piłsudskiego 
Zarząd Regionu Warszawa Nowoczesnej wyraża stanowczy, jednoznaczny sprzeciw wobec samowolnej, przeprowadzanej po kryjomu, nie uzgodnionej z władzami miasta budowie Pomnika Smoleńskiego na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
Pomnik na Placu Piłsudskiego jest wznoszony na podstawie decyzji – wytrychu podjętej przez reprezentanta rządu – wojewodę, bez stosownej zgody Rady Warszawy oraz władz ratusza, bez konsultacji urbanistycznych oraz konsultacji z mieszkańcami stolicy.
Tryb przyjęcia decyzji jest objawem anarchizacji prawa i jaskrawego lekceważenia władz samorządowych oraz mieszkańców stolicy. Przypomina praktyki okupantów i najeźdźców, a nie sposób podejmowania decyzji właściwy dla demokratycznego państwa prawa, gdzie decyzje o zabudowie przestrzeni publicznej podejmuje się w dialogu z mieszkańcami – jedynymi prawowitymi gospodarzami tego miejsca.
Pamięci i szacunku dla zmarłych nie da się wymusić gwałtem. To obraża pamięć wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej i każdej z nich z osobna i będzie antagonizować mieszkańców Warszawy.
Apelujemy do Społecznego Komitetu Budowy Pomnika o rozsądek i rozpoczęcie rozmów z przedstawicielami samorządu Warszawy na temat lokalizacji pomnika, a do Wojewody – o cofnięcie szkodliwej decyzji, podjętej z pominięciem władz miasta i mieszkańców.
Za Zarząd
Sławomir Potapowicz Przewodniczący Regionu Warszawskiego .N

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?