Nowoczesna Mokotów ws budżetu na 2017 rok

Zarząd koła Nowoczesna Warszawa Mokotów wyraża zaniepokojenie wysokością kwot, jakie mają zostać przeznaczone na inwestycje na Mokotowie w roku 2017. Nasz szczególny sprzeciw budzi fakt, że w przeliczeniu na mieszkańca dzielnicy są one najniższe w Warszawie (wynoszą 96,2 zł, podczas gdy np. w dzielnicy Ursus – 1247,31 zł).

Rozumiemy, że rozbudowujące się części miasta potrzebują większych środków niż te z istniejącą infrastrukturą, ale nie uzasadnia to aż tak dużych różnic. Należy pamiętać, iż Mokotów jest ogromną dzielnicą o wielkim zróżnicowaniu infrastrukturalnym oraz społecznym. Rejony takie jak Augustówka wymagają równie wielkich inwestycji jak Ursus, Białołęka czy Wawer. Z kolei najstarsze części Mokotowa oczekują na pilne i kosztowne remonty i rewitalizacje.

W czasie naszej akcji „Nowoczesny Mokotów – Mapa Potrzeb Mokotowa” w bezpośrednich rozmowach z mieszkańcami naszej dzielnicy poznaliśmy jej realne potrzeby. Wymagają one znacząco wyższych nakładów niż te założone na 2017 r.

Dysproporcja w przyznanych środkach przeczy idei zrównoważonego rozwoju miasta. Rozumiemy, że dzielnice mają różne potrzeby i przy podziale środków na inwestycje nie może obowiązywać zasada “wszystkim po równo”. Jednak tak wielka rozbieżność w zakresie inwestycji jest nie do zaakceptowania.

Domagamy się przeznaczenia większych, niż dotychczas planowane, środków na inwestycje w dzielnicy Mokotów w roku 2017.

stanowisko-jpg

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?