Nowoczesna latarnia warszawska

Dziś radni Nowoczesnej złożyli interpelację, w której zaproponowali szereg rozwiązań dotyczących nowoczesnej latarni warszawskiej. Zaawansowane systemy sterowania, latarnia informująca o awarii czy wypadku, umieszczenie w latarni punktu do ładowania samochodów elektrycznych czy zaawansowanych czujników (np. hałasu czy jakości powietrza) to tylko niektóre propozycje. W załączeniu interpelacja złożona dziś przez radnych.

– Zaproponowane rozwiązania  ograniczą koszty po stronie podmiotów odpowiedzialnych za dozór i konserwację, a także podniosą bezpieczeństwo i komfort mieszkańców stolicy. W naszej wizji latarnie mają być systemem nerwowym inteligentnego miasta, a nie jak do tej pory tylko źródłem światła – mówi Wiceprzewodniczący Rady m.st Warszawy Sławomir Potapowicz. – Chciałbym, aby jeszcze w tej kadencji udało się w Warszawie wdrożyć wiele innowacyjnych rozwiązań, a zaprezentowana dziś koncepcja nowoczesnej latarni o ogromnej funkcjonalności to bez wątpienia jedno z nich – dodaje Potapowicz.

Coraz częściej tworząc lub zmieniając istniejącą infrastrukturę miejską patrzymy w przyszłość i sięgamy po rozwiązania jakie daje nam współczesna myśl techniczna dzięki czemu zaawansowane technologie oraz postępująca cyfryzacja pozytywnie przekładają się na komfort i jakość życia mieszkańców wielu metropolii, w tym także Warszawy – powiedziała radna Warszawy Renata Niewitecka. – Warto pamiętać, iż to, co dziś może wydawać się nam rozwiązaniem bardzo nowoczesnym czy wręcz wyglądać jak kadr z filmu science fiction,  za klika lat może być już normą. Takim rozwiązaniem są zaproponowane nowoczesne latarnie warszawskie, jako element infrastruktury Inteligentnego Miasta – dodaje Niewitecka.

Z kolei  radna Anna Auksel-Sekutowicz  podkreśla, że w interpelacji znalazły się bardzo konkretne i przemyślane propozycje. – Wierzę, że warszawscy urzędnicy wnikliwie przeanalizują nasze pomysły. Warszawa musi wprowadzać nowe rozwiązania do infrastruktury miejskiej, bo tego oczekują mieszkańcy stolicy. W naszej propozycji klasyczna latarnia ma pełnić kilka dodatkowych zadań  –  daje to ogromny potencjał w zakresie zarówno poprawy jakości świadczonych usług publicznych, jak i skutecznego zarządzania miastem. Jeżeli Warszawa ma być smart city, musimy odważnie realizować takie projekty –  mówi Auksel-Sekutowicz.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?