.Nowoczesna Kobieta

Nowoczesna Ryszarda Petru wyróżnia się na tle innych partii ilością merytorycznych kobiet w strukturach, w Sejmie i we władzach partii.

  • Kobiety na pierwszych miejscach list w wyborach parlamentarnych stanowiły 41% – średnia to 29%.
  • Liczba posłanek partii Nowoczesna w sejmie to 43% – średnia  to jedynie 27%.
  • Dwie wiceprzewodniczące Klubu Parlamentarnego Nowoczesna w Sejmie to kobiety.
  • Marszałek Sejmu z ramienia Nowoczesnej jest kobietą.
  • Kobiety stanowią 55% naszego warszawskiego zarządu

W dniu 25 lutego odbyło się spotkanie kobiet działających w ramach warszawskich struktur Nowoczesnej. Spotkanie poświęcone było przedyskutowaniu pomysłów na dialog partii ze środowiskami kobiecymi. Zgodnie ustalono, że Nowoczesna powinna być aktywna w dialogu społecznym dotyczącym praw kobiet, wyrównania szans, równych płac, aktywizacji zawodowej kobiet, zwiększenia liczby kobiet w debacie publicznej i innych problemach środowisk kobiecych. W ostatnich latach powstało wiele grup, organizacji i firm wspierających kobiecą przedsiębiorczość. Jest to doskonała okazja na współpracę i poszerzanie elektoratu Nowoczesnej. Kluczowa w tej kwestii jest też współpraca z naszymi posłankami i klubem parlamentarnym kobiet.

Kobiety działające w Nowoczesnej planują również wziąć aktywny udział w nadchodzącym Kongresie Kobiet (13-15 maj 2016). Zorganizują tam warsztat dla uczestniczek „Nowoczesna Kobieta Przedsiębiorcza“, pokazujący jak myśleć o swojej pasji, marzeniach, aby w przyszłości stały się przyszłości biznesem (schemat biznes planu), jak pozyskać finansowanie dla swoich marzeń czy jak pozyskać fundusze unijne.

Podczas Kongresu panie z Nowoczesnej podzielą się wynikiem konsultacji społecznych dotyczących bardzo niskiej ściągalności alimentów w Polsce (tylko 16,7%), które przeprowadziła nasza posłanka Ewa Lieder w Sejmie.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?