Nowoczesna i Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa protestują w sprawie ulicy Płaskowickiej

Rezygnacja z przebudowy ulicy Płaskowickiej zakorkuje Ursynów – alarmują lokalni działacze. Przedstawiciele Nowoczesnej i Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa wspólnie zbierają podpisy pod internetową petycją do władz miasta. Domagają się, by droga przebiegająca nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy została, zgodnie z pierwotnym planem, zmodernizowana w trakcie jego budowy.

Adresowany do Hanny Gronkiewicz-Waltz apel to reakcja na zapowiedź rezygnacji z przebudowy ursynowskiej ulicy na rzecz przyspieszenia prac nad bemowskim odcinkiem II linii metra. Zmiany w planie inwestycyjnym miasta na początku października zapowiedział wiceprezydent Michał Olszewski. O ich wejściu w życie Rada Warszawy zadecyduje podczas dzisiejszej sesji.

Petycja dostępna jest na stronie www.plaskowickiej.pl. – Utrzymanie zwężeń na ulicy Płaskowickiej negatywnie wpłynie na komfort życia w dzielnicy, zwiększy zanieczyszczenie powietrza i uniemożliwi sprawne korzystanie z nowo wybudowanej obwodnicy. Chcemy nie tylko rozbudowy jezdni, ale także chodników, oświetlonych przejść i ścieżki rowerowej – mówi prezes stowarzyszenia Antoni Pomianowski. Dodaje, że odsunięcie inwestycji w czasie oznaczać będzie dodatkowe utrudnienia dla mieszkańców, gdy władze miasta do pierwotnych planów powrócą.

W tym samych duchu wypowiadają się ursynowscy działacze Nowoczesnej. Poszerzenie ulicy oraz zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom jest jednym z priorytetowych zadań towarzyszących budowie tunelu POW – piszą w stanowisku przyjętym przez lokalne koło partii. Nowoczesna jednocześnie apeluje do swoich członków i sympatyków o poparcie petycji przygotowanej przez Inicjatywę Mieszkańców Ursynowa. – Nasze zdania są zbieżne, więc postanowiliśmy połączyć siły w słusznej sprawie. Wiem, że na Ursynowie to rzadkość. Szkoda – mówi przewodniczący koła Nowoczesnej na Ursynowie Jakub Berent.

Przedstawiciele Nowoczesnej i Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa będą obecni podczas dzisiejszej sesji Rady Warszawy. O godzinie 12:00 odbędzie się wspólny briefing prasowy przed Salą Warszawską PKiN.

Uchwała zarządu koła Ursynów – kliknij tutaj.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?