Nowoczesna drużyna w warszawskim samorządzie

Czworo radnych w Sejmiku Województwa Mazowieckiego [dwoje z Warszawy], dziesięcioosobowa reprezentacja w Radzie Warszawy i 32 radnych w warszawskich dzielnicach. Nowoczesna w minionych wyborach odniosła w stolicy sukces. Wynik wchodzącej w skład Koalicji Obywatelskiej formacji daje jej realny wpływ na kształtowanie lokalnej polityki na wszystkich szczeblach samorządu.

– Wynik w Warszawie to nasze największe osiągnięcie w tych wyborach. Nowoczesna wywalczyła w Polsce ponad 200 mandatów, z czego niemal co czwarty przypadł w udziale lokalnym działaczom właśnie z Warszawy – mówi Katarzyna Lubnauer. – Kluczem do sukcesu było połączenie energii, świeżych pomysłów i woli walki samorządowych debiutantów z doświadczeniem szefa regionu, który poprowadził tę ekipę do zwycięstwa – ocenia przewodnicząca Nowoczesnej.

Na czele warszawskich struktur Nowoczesnej stoi Sławomir Potapowicz, który z wynikiem ponad 16 tysięcy głosów został radnym m. st. Warszawy z okręgu obejmującego Targówek, Wawer i Wesołą. – Mamy dobrze przygotowany zespół, który będzie aktywny w tej kadencji samorządu. Ludzie Nowoczesnej to wykształceni profesjonaliści, którzy mają bogate doświadczenie zawodowe i chcą zmieniać nasze miasto – zapewnia Potapowicz. Niemal wszyscy radni Nowoczesnej posiadają wykształcenie wyższe. Wyjątek stanowią dwie osoby, spośród których jedna jest w trakcie studiów. Dominują absolwenci ekonomii, prawa i politologii, ale w drużynie Nowoczesnej są również biolodzy, artyści, architekci oraz doktor matematyki. Średnia wieku wynosi 41 lat. Najmłodszą radną jest Kinga Wróblewska – 22-latka, która zdobyła mandat radnej w dzielnicy Mokotów.

Nowo wybrani radni Nowoczesnej niewiele czasu poświęcili na świętowanie zwycięstwa i wypoczynek po wyczerpującej kampanii. Debiutanci niezwłocznie przystąpili do pracy. Spotykają się z mieszkańcami, by omówić lokalne problemy, które wymagają rozwiązania w pierwszej kolejności.

– Program Nowoczesnej oraz wspólny program Koalicji Obywatelskiej dla Warszawy zakłada kilka spraw, które są dla nas najważniejsze. To przede wszystkim Warszawa zaplanowana. Wciąż mamy deficyt planów zagospodarowania przestrzennego. Zamierzamy aktywnie uczestniczyć w ich tworzeniu – mówi Sławomir Potapowicz. Wśród priorytetów wymienia również inwestycje w transport publiczny – jego integrację i rozbudowę, walkę ze smogiem, zapewnienie większej przejrzystości życia publicznego oraz zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach.

– Priorytetem w ratuszu będzie realizacja programu „Warszawa dla wszystkich”:  podnoszenie jakości życia w mieście i dbanie o to, by wszyscy mieszkańcy Warszawy mogli z niej korzystać – mówi Paweł Rabiej, kandydat Nowoczesnej na wiceprezydenta Warszawy. – Wiemy, że mieszkańcy chcą czuć, że mają większy wpływ na swoje sprawy, stąd chciałbym m.in. rozwijać dialog społeczny w różnych jego formach, we współpracy z radnymi miasta i dzielnic. Priorytetem Nowoczesnej w ratuszu i w dzielnicach, w których będzie współzarządzała będą też wysokie standardy zarządzania oraz przejrzyste i szybkie decyzje oparte o najpilniejsze potrzeby mieszkańców wszystkich warszawskich dzielnic.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?