Nie dla dzielenia Wawra

Planowana na terenie Dzielnicy Wawer inwestycja PKP jest w obecnym kształcie niezgodna z interesem mieszkańców. Plany zakładają rozbudowę linii o 2 dodatkowe tory, budowę wysokiego nieestetycznego nasypu/wiaduktu, oraz brak ekranów akustycznych. Dlatego dziś Wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz oraz radny dzielnicy Warszawa Wawer Wojciech Godlewski i radna Anna Ojer a także liczni mieszkańcy osiedla #Radość apelowaliśmy do władz Miasto Stołeczne Warszawa i #PKP, aby potrzeby mieszkańców Wawra zostały uwzględnione przy planowaniu i realizacji tego zadania inwestycyjnego.

Przy dalszym procesie uzgadniania inwestycji powinno się brać pod uwagę przede wszystkim potrzeby mieszkańców – należy zapewnić wdrożenie rozwiązań zapewniających redukcję hałasu i zapewniających walory estetyczne oraz użytkowe. Przebudowa nie poprawi w znaczący sposób komunikacji mieszkańców Wawra, natomiast budowa wyniesienia o wysokości 7 m zmieni pejzaż znacznej części dzielnicy i będzie to źródło hałasu.

Planowane tory należy zagłębić i zadbać o elementy wygłuszające, co przyczyni się do redukcji hałasu i poprawi estetykę, szczególnie że prędkość ruchu ma po zakończeniu zaplanowanych przez PKP prac wzrosnąć do 160 km/h. Zwiększenie częstotliwości pociągów dalekobieżnych, ich prędkości i przesunięcie torów bliżej domów, spowoduje zwiększone odczucie hałasu i drgań przez mieszkańców, szczególnie pomiędzy Radością i Międzylesiem gdzie planowane jest poprowadzenie jednego toru po nasypie i wiadukcie. Należy też zwrócić uwagę na zbiorniki rozsączające, które PKP chce zlokalizować poza pasem przewidzianym na tory, poza granicami ul. Patriotów. Zmienią one stosunki wodne i niektórym mieszkańcom może się np. pojawić woda w piwnicach.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?