MAPA POTRZEB w internecie

Dziś Nowoczesna podsumowała pierwszy etap akcji „Mapa potrzeb Warszawy”. W trakcie licznych spotkań z mieszkańcami usłyszeliśmy o mocnych i słabych stronach naszego miasta. Powstała też specjalna strona warszawa.nowoczesna.org/MAPAPOTRZEB, na której każdy może zgłosić problemy dotyczące najbliższego otoczenia. Efektem prowadzonych spotkań i konsultacji ma być strategia dla Warszawy.

– Za nami kilkadziesiąt spotkań w całej Warszawie. Spotykaliśmy się z warszawiakami w każdej dzielnicy – mówi Paweł Rabiej wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Warszawie. – To ważne, aby rozmawiać z ludźmi, tylko w ten sposób można dowiedzieć się czego naprawdę oczekują i pragną. Miasto nie może zamykać się w urzędzie, musi prowadzić stały dialog z mieszkańcami.

Nowoczesna prowadzi swoją akcję od kilku miesięcy. Dziś uruchomiono też dla warszawiaków specjalną stronę internetową, dzięki której każdy może zgłosić problem. – Pod specjalnym adresem warszawa.nowoczesna.org/mapapotrzeb można wpisać dowolną uwagę, przesłać na nasz portal a po weryfikacji zostanie on umieszczony na elektronicznej mapie potrzeb – wyjaśnia Sławomir Potapowicz Sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej. – Chcemy, by to mieszkańcy sami zgłaszali do nas co jest dla nich najważniejsze i co powinno być jak najszybciej rozwiązane. Stąd pomysł strony internetowej. Wiemy, że nie wszyscy mogli spotkać naszych wolontariuszy i symaptyków. Teraz mogą to zrobić sami, elektronicznie.

Według Pawła Rabieja akcja ma na celu włączenie obywateli w podejmowanie najistotniejszych dla miasta decyzji. – Chcemy by warszawiacy mieli poczucie, że efekt jakichkolwiek działań podejmowanych teraz czy w przyszłości, wiąże się z ich wyborem, ich decyzją. My nie mamy monopolu na wiedzę. Taki monopol mają mieszkańcy i warto by władza, także ta w obecnym ratuszu wsłuchiwała się w ich głos. Zresztą mamy nadzieję, że nasza mapa będzie służyć wszystkim: obecnym radnym i prezydent Warszawy. Korzystajcie – apeluje Paweł Rabiej.

Nowoczesna zaprasza do aktywnego udziału w tworzeniu mapy potrzeb wszystkich aktywistów, działaczy i mieszkańców Warszawy.

mapa_potrzeb-mem

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?