List posłów Nowoczesnej do Prezydentów miast

List posłów Nowoczesnej do Prezydentów miast
ws. organizowania objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt

Szanowni Państwo,

kwestia dzikich zwierząt występujących w cyrkach od lat wzbudza kontrowersje i protesty społeczne. Poddawane tresurze przy użyciu często brutalnych metod, przetrzymywane i transportowane w niewłaściwych warunkach, są pozbawione dostępu do swojego naturalnego środowiska. Cyrk ze zwierzętami nie pełni odpowiedniej wartości edukacyjnej i odbiega od współczesnych standardów etycznych.

Rozumiemy Państwa wzburzenie tym procederem. Ponieważ Nowoczesna uważa, że rozwiązywanie takich problemów powinno odbywać się na gruncie ustawowym, złożyliśmy projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Zakłada wprowadzenie trzech zakazów: trzymania zwierząt domowych na uwięzi, chowu zwierząt w celu pozyskania futer oraz wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Mamy nadzieję, że uleganie przez Panią Poseł Pawłowicz lobbystom tresury zwierząt nie uniemożliwi przyjęcia tej nowelizacji. Zwrócimy się z pytaniem w tej sprawie do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który jak wiadomo jest miłośnikiem zwierząt.

Mamy nadzieję, że uda się szybko odpowiednie zmiany wprowadzić i cyrki ze zwierzętami przestaną przyjeżdżać do Państwa miast.

W imieniu Klubu Poselskiego Nowoczesna,
Ryszard Petru

Warszawa, 25/2/2016

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?