Kartki dla Warszawy

Nowoczesna podsumowała akcję „Kartki dla Warszawy”. W wakacje kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy poprosił mieszkańców, by jeżdżąc po różnych miastach przysyłali swoje inspiracje i obserwacje, co można zmienić w Warszawie.
Napłynęło kilkaset kartek wirtualnych i papierowych, zawierających ponad 200 pomysłów. Pokazują, że Warszawiacy chcieliby Warszawy z wizją i rozmachem, że porównują stolicę z innymi miastami, widząc udogodnienia i rozwiązania, które można wprowadzić.

Wiele z nich dotyczyło rozwiązań komunikacyjnych i terenów zielonych (np. możliwość korzystania z buspasów dla samochodów osobowych ze wszystkimi pasażerami, aplikacja miejska ułatwiająca wyszukiwanie miejsc parkingowych w centrum, pieszo – rowerowe kładki przez Wisłę, budowa tunelu nad trasą W-Z i zagospodarowanie terenów przy Starym Mieście jako „miejskiego deptaku, budowa tunelu nad Wawelską, miejski park na wzór „Central Parku” wokół Pałacu Kultury czy radykalne zazielenienie betonowych warszawskich placów, m.in.  Bankowego i Konstytucji).

Wśród pomysłów znalazły się m.in. np. nowe koncepty warszawskiego zoo jako „parku rozrywki”, na wzór ogrodów – safari, stworzenie stołecznego aquaparku w zagopodarowanym na nowo Kanale Żerańskim, stworzenie Muzeum Warszawskiej Kuchni (obiekt ze szkołą gotowania) czy centralny Park Tematyczny o charakterze edukacyjnym polskiej historii.

Pojawiło się także wiele propozycji usprawnień: kąpieliska i wybiegi dla psów nad Wisłą, wolnostojące toalety miejskie przypominające słupy ogłoszeniowe czy bardziej czytelny i spójny system informacji turystycznej.

Paweł Rabiej podziękował mieszkańcom za zgłoszone pomysły i zadeklarował, że każdy z nich zostanie rozważony w kontekście programu dla Warszawy.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?