Interwencja Nowoczesnej: Warszawa wydaje setki tysięcy złotych na propagandę

Prawie 900 tysięcy złotych w tym roku i ponad milion w przyszłym władze miasta przeznaczą na propagandowe wydawnictwa. Stołeczny samorząd finansuje 14 dzielnicowych gazet, w których próżno szukać przydatnych dla mieszkańców informacji. Jedynym celem lokalnych broszur jest nachalna (i kosztowna) promocja obecnych władz Warszawy – alarmuje Nowoczesna.

Warszawskie struktury partii Ryszarda Petru prześwietliły wydatki na działalność wydawniczą Urzędu m. st. Warszawy oraz urzędów dzielnic. Z przeprowadzonego audytu wynika, że największe wydatki na finansowanie lokalnej gazety ponosi samorząd w Wawrze. W tym roku kasa dzielnicy zostanie uszczuplona z tego tytułu o 180 tysięcy złotych. – To robienie propagandy za pieniądze mieszkańców i nieuczciwa konkurencja dla niezależnych gazet, których misją jest rzetelne informowanie o wydarzeniach w dzielnicy – mówi sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej, Sławomir Potapowicz.

Wiceprzewodniczący regionu, Paweł Rabiej podkreśla, że utrzymywane z samorządowych funduszy magazyny nie zachowują elementarnych zasad obiektywizmu, więc są dla warszawiaków bezużyteczne. – Jakość tych wydawnictw jest fatalna. One nie zajmują się sprawami mieszkańców, tylko walkami politycznymi w urzędach dzielnic. Przykładem jest gazeta z Bemowa, w której na każdej stronie czytamy o burmistrzu – zauważa Rabiej.

Nowoczesna oczekuje od stołecznych radnych, że ukrócą ten proceder przy okazji prac nad przyszłorocznym budżetem miasta. – Apelujemy o wykreślenie tych wydatków. Te pieniądze można wykorzystać na inne, ważniejsze potrzeby – przekonuje Potapowicz.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?