Nowoczesna gotowa na bitwę z PiS o samorządy

– To jest ten moment, kiedy chciałbym poinformować wszystkich, że my, jako Nowoczesna, jesteśmy gotowi na bitwę o samorządy z PiS-em, jak również bitwę o Warszawę – powiedział przewodniczący partii podczas konferencji przed Stadionem Narodowym w stolicy.

Jak przekonywał, Warszawa potrzebuje gospodarza, który „ma wizję i jest osobą nieuwikłaną w układy; niezwiązaną z wszystkimi tymi zależnościami, które miały miejsce w tym mieście przez ostatnie 25 lat”. – To musi być ktoś spoza układu politycznego, który rządził Warszawą – raz lepiej, raz gorzej – dodał.

Wskazał, że tą osobą jest Paweł Rabiej – NOWY LIDER WARSZAWY. – Jestem przekonany, że młodość – bo uważam, że cały czas jesteśmy młodzi – świeżość, ale najważniejsze – wizja i nieuwikłanie w układy są tym, czym można spokojnie pokonać PiS, nie tylko w Warszawie, ale w wielu innych miastach w Polsce, w samorządach – powiedział Petru.

Rabiej, który w sobotę zainicjował Rajd Rowerowy po Pradze Południe, podkreślał, że wielu Warszawiaków chce przemieszczać się po ulicach stolicy rowerem, inni chcą spacerować, nie będąc niepokojonymi przez rowerzystów, a posiadacze samochodów chcieliby spokojnie parkować i przemieszczać się po mieście.

– To wszystko wymaga dobrej i sprawnej polityki mobilności. Taka polityka została przez ratusz wypracowana, niestety została ona ostatnio przez radnych odrzucona, rok przed wyborami, z przyczyn czysto wyborczych – powiedział. – Apelujemy do Rady Warszawy, by wykazała się odwagą i przyjęła dobrą politykę mobilną, bo to będzie stracony rok, jeśli nie zostanie teraz przyjęta – ocenił.

26 sierpnia I Rajd Rowerowy Nowoczesnej zorganizowali członkowie koła Warszawa Praga-Południe. Uczestnicy przejechali trasę: Stadion Narodowy – Most Poniatowskiego – Bulwary Wiślane – Most Łazienkowski – Park Nad Balatonem na Gocławiu. W wydarzeniu udział wziął Paweł Rabiej – kandydat Nowoczesnej na prezydenta Warszawy.

źródło: PAP, Onet

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?