Gazeta Stołeczna: Małżeństwo walczyło o demontaż nielegalnej linii energetycznej. Udało się po 31 latach

Kiedy demontowali przewody nad naszym domem, oboje z żoną płakaliśmy ze szczęścia – Gazeta Stołeczna z 13 sierpnia cytuje Jerzego Szadkowskiego, który 31 lat walczył z nielegalną linią energetyczną przechodzącą przez jego posesję. Linię poprowadzono w 1985 roku nad domami jednorodzinnymi w Jelonkach Przemysłowych.

W sprawie interweniował między innymi warszawski poseł Nowoczesnej, Zbigniew Gryglas. W lutym tego roku zwrócił się do Ministra Obrony Narodowej z zapytaniem poselskim o termin ostatecznego rozwiązania problemu. Po wielu latach sprawa doczekała się szczęśliwego finału.

 

Treść zapytania:

Szanowny Panie Ministrze,

 

zwracam się do Pana z zapytaniem poselskim dotyczącym Pana J. Sz., zamieszkałego w Warszawie. Osoba ta od lat bezskutecznie zabiega o rozbiórkę przebiegającej przez jej posesję linii wysokiego napięcia. Wśród udostępnionych przez Pana Sz. dokumentów znajduje się decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m. st. Warszawy z dnia 23 listopada 2015 r., nakazująca Polskiemu Holdingowi Obronnemu Sp. z o.o. dokonanie rozbiórki linii. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności z uwagi na stwierdzone zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Polski Holding Obronny Sp. z o.o. odwołał się od tej decyzji. W dniu 29 stycznia br. Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.

 

Swoje zapytanie kieruję do Pana w związku ze sprawowaniem przez Ministerstwo Obrony Narodowej nadzoru właścicielskiego nad Polskim Holdingiem Obronnym Sp. z o.o. Uprzejmie proszę o informację na temat obecnego statusu tej sprawy oraz odpowiedź na pytanie, kiedy zgłaszany problem zostanie ostatecznie rozwiązany?

 

Z wyrazami szacunku,

Zbigniew Gryglas

 

Więcej na ten temat:

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?