#DzieńZiemi na Białołęce. Sprzątamy Warszawę

Nowoczesna przeprowadziła dziś w całym kraju wiele akcji z okazji Dnia Ziemi. Działacze partii i sympatycy w kilkudziesięciu miastach posadzili kilkaset drzew i sprzątali planetę.
Dzień Ziemi zainaugurowało oczyszczanie ze śmieci terenów warszawskiej Białołęki przez działaczy centrali partii i warszawskich struktur. – Sprzątaliśmy wały wiślane wraz z mieszkańcami Białołęki, bo to często wybierana trasa spacerowa. Zebraliśmy ponad 50 worków śmieci – plastikowych i szklanych butelek, puszek itp. – poinformowała Anna Auksel, przewodnicząca Koła Nowoczesna Białołęka.
– Głównym problemem jest marnowanie zasobów i niska świadomość ekologicznych postaw. W tym roku chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę na gospodarkę pełnego obiegu, tzw. cyrkularną. Chodzi o to, aby żyć tak, by marnować jak najmniej zasobów. Nie wyrzucać żywności, nie marnować wody i energii, postawić na energooszczędność, wybierać opakowania przetwarzalne. „Gospodarka pełnego obiegu”, która nie marnuje zasobów to ważne hasło w programie Nowoczesnej „Lepsza Polska”. Jej założenia znajdą także odbicie w programie na wybory samorządowe nad którym pracuje Nowoczesna – powiedział Paweł Rabiej, członek zarządu partii.
Inną kwestią jest efektywne wykorzystanie zasobu, jakim są śmieci. Często są składowane, a nie efektywnie przetwarzane. Pod tym względem trudno uznać za zadowalającą m.in. politykę Warszawy w tym zakresie.
Życie w zdrowym, dobrze zorganizowanym, czystym i przyjaznym otoczeniu oraz troska o naturalne, zdrowe otoczenie jest jednym z istotnych punktów programu Nowoczesnej ogłoszonego w 2016 r.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?