Debata „Przejrzysty URZĄD – #zrobimyTO”!

Wybory samorządowe w tym roku będą wyborem pomiędzy dwiema wizjami państwa i samorządności. Państwem zarządzanym przez partyjne elity, które nie szanuje woli mieszkańców małych ojczyzn i państwem, w którym więcej do powiedzenia mają obywatele, kontrolujący władzę i biorący udział w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Przygotowując się do wyborów samorządowych rozpoczynamy cykl dyskusji i debat w całym kraju, by porozmawiać o oczekiwaniach mieszkańców. Jednym z najważniejszych dla nas kwestii jest przejrzystość samorządu i wpływ obywateli na lokalne decyzje.

Zapraszamy do rozmowy w Warszawie na ten temat!

W sobotę 3 marca 2018 r. w godz. 11.30 – 13.00 w Centrum Prasowym Foksal (ul. Foksal 3/5) organizujemy spotkanie otwarte.

Jak zwiększyć w Warszawie wpływ mieszkańców na nasze sprawy? Warszawa przejrzysta, uczciwa i kompetentna i Warszawa dialogu – jak można zrobić to lepiej? Jak sprawić i jakich narzędzi użyć, aby samorząd był zrozumiały dla mieszkańców? Czy dziś samorząd jest dość transparentny? Jakich potrzebujemy mechanizmów i instrumentów?

Spróbujemy znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytanie i kolejne, które pojawią się w trakcie dyskusji. Zaprezentujemy też nasza wizję i nasze propozycje na jawność w życiu polskich samorządów.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?