DEBATA: czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna odejść z ratusza?

Tym razem na Chłodnej bardzo gorący temat! To afera reprywatyzacyjna, która wstrząsnęła ostatnio stołecznym samorządem. W warszawskim ratuszu wywołała falę zmian personalnych na skalę, jakiej nie było w czasie ponad 10 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Prezydent zdymisjonowała dwóch wiceprezydentów i kilku urzędników niższego szczebla. Ale to ona osobiście przez kilka lat nadzorowała Biuro Gospodarki Nieruchomościami, które wydawało decyzje o zwrotach kolejnych kamienic, gruntów w centrum miasta (jak głośna działka z adresem Chmielna 70 na dzisiejszym placu Defilad). Czy zatem to pani prezydent osobiście powinna ponieść polityczną odpowiedzialność za dopuszczenie do kontrowersyjnych transakcji? Czy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji czy ratować swój nadszarpnięty wizerunek transparentnym wyjaśnianiem wszelkich wątpliwości? Co czekałoby Warszawę w razie dymisji?

O tym i wielu innych wątkach związanych z dziką reprywatyzacją w Warszawie będziemy dyskutować na Chłodnej 25 z warszawskimi posłami – Marcinem Święcickim z Platformy Obywatelskiej, byłym prezydentem Warszawy i Jarosławem Krajewskim z Prawa i Sprawiedliwości oraz ze Sławomirem Potapowiczem, sekretarzem regionu warszawskiego i zastępcą Sekretarza Generalnego Nowoczesnej. Będą oni gośćmi cyklu „Politycy na Chłodnej” w poniedziałek 19 września o godz. 19.30.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zadać posłom pytanie i posłuchać, co doradziliby Hannie Gronkiewicz-Waltz w tej trudnej sytuacji politycznej. Spotkanie poprowadzą Izabela Kraj i Jan Fusiecki.

WYDARZENIE na fb

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?