Walka o plan zagospodarowania przestrzennego dla Odolan

Jakub Antczak, wiceprzewodniczący wolskiego koła i członek rady regionu, od początku czynnie angażował się w konsultacje MPZP dla Odolan, a wcześniej w walkę o park Zielone Odolany. Większość proponowanych przez Jakuba uwag, znalazło poparcie wśród mieszkańców podczas organizowanych przez niego konsultacji. Teraz również w Stołeczne Biuro Architektury widzi konieczność zmian w planie.

Stołeczne Biuro Architektury przyznało, że zmiany w planie miejscowym dla Odolan są konieczne. Za mało zieleni, brak miejsca na obiekty użyteczności publicznej i działek przeznaczonych na sport i rekreacje, niewystarczająca liczba ogólnodostępnych miejsc parkingowych – to tylko kilka uwag zgłoszonych przez mieszkańców. Duży sprzeciw budzi również umiejscowienie na terenie Odolan instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych.

To jednak nie kończy walki o Odolany. Jeśli prace nad planem nie znajdą szybkiego finału, a pozwolenia na budowę nadal będą wydawane, Odolany staną się pustynią betonu, gdzie życie będzie dalekie od komfortu.

Zachęcamy też do lektury artykułu Jakuba Antczaka pt. Planowanie bez planu.

 

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2020 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?