‪‎Energetyka Obywatelska‬ w świetle nowelizacji ustawy o ‪OZE‬. Konsultacje społeczne

Dziś z inicjatywa naszego posła Zbigniewa Gryglasa odbyły się w Sejmie konsultacje pod tytułem ,,Sytuacja Energetyki Obywatelskiej w świetle nowelizacji ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii”. Spotkanie prowadził Jakub Berent, a obecni byli zarówno przedstawiciele polityki, w tym minister Andrzej Piotrowski, jak i przedsiębiorcy reprezentujący różne obszary w ramach odnawialnych źródeł energii (energetykę wiatrową, elektrownie wodne), a nawet przedstawiciele Greenpeace.

92% Polaków popiera „zieloną energię”. Mamy do czynienia z prawdziwym ruchem prosumenckim w naszym kraju.
Niestety rozwiązania zaproponowane przez PiS w nowelizacji hamują te oddolne inicjatywy Polaków. Pozostawiono na boku małych i średnich przedsiębiorców. Ustawa to powrót do wspierania współspalania biomasy i paliw kopalnych.
Wobec konieczności odpowiedzi na wiele trudnych pytań stanął także, uczestniczący w Konsultacjach, Wiceminister Energii Andrzej Piotrowski.
.Nowoczesna będzie konsekwentnie domagała się optymalnych rozwiązań dla Prosumentow i Polskich Przedsiębiorców. Energetyka Obywatelska to szansa na czystą energię dla Polski.

NAPISZ DO NAS

Masz pytanie lub komentarz? Czekamy na Twoją wiadomość!

Wysyłanie

©2019 .Nowoczesna Wszelkie prawa zastrzeżone

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?